DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

158879 poruka u 6986 tema- 6790 članova - Poslednji član: vojevoda

Април 27, 2018, 01:44:17
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 33   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Reflektor za nocni lov.  (Pročitano 255417 puta)
dejanlovac
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #315 poslato: Фебруар 05, 2010, 08:42:15 »

Druze kolega za tu neznam kakva je i da li vredi ali za ovu znam sigurno da vredi
ja sam je pravio i kostala me je citavih 100 dinara koliko kosta sijalica za rigips rasvetu ili sank sijalica kako vec ko hoce,bitno je da radi na 12 volti,treba ti neko kuciste najobicnije,komad kabla,zidni drzaci plasticnih cevi,prekidac i neki akumulator moze i od aku busilice,,,kad upalis kao dan je u kukuruzu,samo sto je ovo za polozaru ili bokericu a ne za karabin,za svinje je cudo jedno.
Sačuvana
MikaHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

I don't regard nature as a spectator sport.

« Odgovor #316 poslato: Фебруар 05, 2010, 09:03:41 »

Dobra improvizacija kolega good
Sačuvana

No matter what happens, whether you succeed or not, if you stand up and do it right and pay attention, hunting will always give you what you need. It may not be what you were looking for, but it will absolutely be important enough to justify whatever you      -- Jacob Bowers
crni đorđe
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #317 poslato: Април 11, 2010, 11:02:45 »

Da malo osvježimo temu. Već dugo nije pisano ništa novo.
   Već sam pisao u ovoj temi da sam probao raznih lampi za noćni lov koje se montiraju na pušku, i da nisam naštao ništa jače od ''Rusa''. Pored njega imam jednu taktičku Valterovu sa ksenonskom sijalicom i još jednu vjerovatno kinesku (na samoj lampi i ambalaži nisam našao porijeklo) sa diodom.
   Što se tiče ''Rusa'', na njemu sam ranije napravio neke prepravke, koje su se ogledale u izmjeni sijalice, tastera za paljenje i napajanja. Umjesto postojeće halogene od 6V i 15W, stavio sam H1 od 6V i 55 W. taster sam napravio od mikroprekidača iz neke dječije igračke. Napajanje sam uradio od suvog akumulatora  6V 3,4 Ah. Tako da sa ovim imam svjetlo jačine barem 300 lumena (nisam u mogućnosti da izmjerim, procjenjujem na osnovu usporedbe sa nekim od 110 lumena). Malo je kabastije (odvojena baterija, kablovi, veća masa) ali za čeke, za šta je i napravljeno sasvim prihvatljivo. Ta ruska lampa je u skladu sa ruskom filozofijom oružja i srodne opreme - čvrsta, izdržljiva i itetkao završava svoj posao, ali neke ergonomske stvari su loše riješene pa sam ih sam riješio. Montaža ovog reflektora na pušku mi je bio najlošije riješen dio. Naime, nije ni imala originalnu montažu za karabin, već samo za lovačke puške. Ranije sam je postavljao pomoću montaže za bokericu, iznad optičkog nišana, i to je znalo da spadne, baš na čeki u mraku i kad mi to najmanje treba. Zato sam prije nekoliko dana, u dokolici (lovostaj) osmislio i napravio sopstvenu montažu ovog reflektora za lovački karabin. Od postojećeg sam zadržao sjenilo sa savijenom lisnatom oprugom za koje je pričvršeno, a montažu sam napravio od tvrde plastike ''sipas'' i nekoliko vijaka. Plastiku sm izbušio na profil cijevi, rasjekao po pola i polovine povezao vijkom radi stezanja oko cijevi. Vijkom do sjenila regilišem zakretanje istog po jednom pravcu, a sa dva mala po drugom pravcu. Interesantno je da ovako postavljena lampa na karabin može da bude i ispod cijevi i sa strana, a da pri tome zadržava saosnost i svjetlo je uvijek usmjereno u istu tačku bez obziaa na položaj lame. Evo i nekoliko slika:

Možda ova ideja i rješenje još nekome posluže.
Sačuvana
bogida
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

Pravi lovac nikada ne puca na zeca u logi

a.i.d.bogi@sezampro.rs
« Odgovor #318 poslato: Април 12, 2010, 03:53:22 »

http://www.youtube.com/watch?v=fzyCSL8j3aY

Interesantno))
Sačuvana
isa
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

najbolji na forumu u 2010.

« Odgovor #319 poslato: Април 12, 2010, 05:07:21 »

Imam i ja dosta iskustva sa  lovom DS  i reflektorima jer je ranije kod nas bila  dozvoljena upotreba reflektorom  u lovu na DS .Tako sam  lovio možda i blizu 20 godina.Razlozi zabrane mi nisu  sada više poznati ali gotovo sam siguran da su bili glupi.Bili glupi ili ne to  ne mora značiti da se zato takvi zakoni moraju kršiti.Meni nije teško pala ta zabrana  jer sam dosta u lovu već koristio karabin i  optiku.Mislim da sam tek trećinu odstrela napravio sačmaricom ,sve ostalo karabinom.Birao sam povoljna mjesta sa  dobrom svjetlom podlogom i pokušao  dovući  DS na to mjesto.Tako sam dobijao prednost svjetle podloge  i tamne   DS ,pa je to bila vrlo učinkovita pomoć sa već pola mjeseca i nekom srednjom klasom optike koju sam tada koristio.(Tasco)Tako bi  na neke  ne baš pretjerane daljine uspjevao plasirati precizan hitac i bez  upotrebe reflektora.
Inače DS su trenutno reagirale na svjetlo i u trenutku dok  bi se vaše oko naviklo na iznenadnu jaku svjetlost DS je već trčala.Pošto je teren takav kakav je,vrlo brzo bi bila izvan vidokruga,u zaštiti  grmlja,vegetacije ,makije ,  pa se često nije uspjevalo ni pucati ili se  moralo pucalo brzo što je donosilo svoju vrstu problema,promašaj što i nije neki problem kao što je češće ranjavanje naročito tada popularnim PP ili devetakom.
Uglavnom dosta smo koristili baš te ruske reflektore i bili su dobri premda su kontakti ,prekidači ,baterije,žarulje  znale zezniti u najgorem trenutku. Kupio sam odmah u početku i  drugi reflektor za karabin koji je išao  prstenom na optiku.Vrlo sam malo koristio jer je glomazno i nepraktično bilo hvatati divljač sa tadašnjim optikama  fiksnog  povećanja ,mislim da je  bilo povećanje  6 X . DS su trčale malim čistinama sa dosta prepreka   na svako paljenje svjetla i bilo je zeznuto i teško tako pucati..Daleko da nije bilo slučajeva kada je divljač mirovala ili samo se trznila ali nije bježala ali  bilo je toga jako  malo.Taj drugi reflektor je bio australiski Lightforce sa sjenilom od 17 cm .Zakretanjem  sjenila  mogao se fokusirati snop da je to bilo strava.To svjetli na daljine i tako dobro na najmanje  dvostruko dalje nego je velika većina pucala ili će tek pucati  karabinom sa optikom i po danu.

Našao sam baš jednu sliku iz tog vremena sa rusom na mojoj   ruskinji  ,IZ 27.

Kada sam skenirao sliku,pažnju mi je privukao  izblijedili natpis običnom olovkom na poleđini:
mjesto odstrela...... i godina 1986.Ljudi moji a jesam star a tog događaja se sjećam po nekoj zanimljivosti o kojoj ćemo na drugom mjestu,kao da je bilu jučer. wacko

Sačuvana

bogida
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

a.i.d.bogi@sezampro.rs
« Odgovor #320 poslato: Мај 02, 2010, 12:19:08 »

Pa da se pohvalim :Smiley

Stigao mi je Reflektor.
Prvi utisak na prvi pogled je da ne zgleda lose    U kutiji kada se otvori odmah upada u oci reflektor sa crvenim filterom       Tu je i ispravljac za americko trziste od 110w ali nije problem to naci kod nas jer je standardan napon    Tu je i torbica sa baterijom(mali akomulator)    Ovako izgleda pojedinacno    Kabal sa prekidacem(obican kao za stone lampe) i cicak trakom koja je leljiva sa obe strane(jedna strana se lepi za drvo karabina)Sam kabal ima dovoljnu duzinu za sve kombinacije    Lampa ima pozadi dva tockica za stelovanje po visini i po sirini zgodno za fino priblizavanje centralnog snopa i mete    Sa crvenim filterom to izgleda ovako (mislim da bez njega sanse su 50% manje za ulov    Pogled a strane upada u oci kratak kabal koji omogucuje odkacivanje glavnog kabla prilikom manervisanja i transporta i oboreni filter do pola     Pogled spreda vidi se sijalica POWERFUL XENON   i socivo   

Prva proba u gradskim uslovima u sivoj noci su dobri (da ne kazem odlicni) Bez filtera ima dobru osvetljenost oko 150m a sa filterom mislim i do 100m (mada mislim da u mrkloj noci bice bolje i da sam mozda iz zelje da ne preteram smanjio na 30tak metara ukupan ucinak.
Kada probam u praksi javim )))
Ziveli.
Sačuvana
graničar
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #321 poslato: Мај 02, 2010, 01:47:30 »

Neka ti je sa srećom i

dobar pogled!
Sačuvana
isa
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #322 poslato: Мај 02, 2010, 02:51:04 »

Neka ti je sa srećom,izgleda dobro i nema razloga da nebude dobar.Jedino neće biti dobar ako ti bude u kući umjesto u lovu a to sumljam.Sretno i dobar pogled uz dobar reflektor. good
Sačuvana

bogida
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

a.i.d.bogi@sezampro.rs
« Odgovor #323 poslato: Мај 02, 2010, 02:57:14 »

Pa sa obzirom da nemam puno vremena koje mogu da posvetim lovu))nece puno da bude koriscen od mene )))Mozda 10-tak puta godisnje))Ali moj "ortak" ))))To je druga prica))U svakom slucaju radice mnogo bilo kod mene bilo kod kolege))) drinks
Sačuvana
isa
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #324 poslato: Мај 02, 2010, 05:09:57 »

Neka samo radi pa i kod "ortaka" drinks
Sačuvana

crni đorđe
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #325 poslato: Мај 16, 2010, 02:14:58 »

Prekjuče od prijatelja koji radi u Rusiji dobih na poklon lampu za noćni lov, kojom sam uvećao svoju, sad već malu kolekciju.
   Radi se o o lampi oznake marke EST model FO-2L, proizvedenoj u Tuli / Rusija. Adresa proizvođača www.tula-est.ru. Tijelo joj je od aluminijuma, dužine 114 mm, prečnika 40 mm, mase 250 grama. U sebi ima punjivu bateriju 3,6 V. Svjetlost daje jedna veća dioda. Prema podacima na ambalaži i kućištu lampe, daje svjetlost jačine 200 lumena. Upotrebljiva je na daljinama 100-150 metara. Vrijeme rada između dva punjenja baterije je najmanje 3 časa. Predviđeni radni vijek diode je 20000 časova. U kompletu je punjač baterija i taktički mikroprekidač na spiralnom kablu. Nisam je još probao u praktičnom lovu, ali sam probao kao svijetli u mraku. U poređenju sa NexRorhovima lampama i sa diodom i sa ksenonskom sijalicom, dosta je jača. Svjetlosni snop je najjači u središnjem dijelu i slabi prema krajevima, tako da nema onaj nepoželnji efekat ''ključanice'' kojim je moguće deivljač uočiti samo ako je svjetlo usmjereno pravo prema njoj.
Evo nekoliko slika:

Sačuvana
vukasinn
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #326 poslato: Мај 16, 2010, 03:03:42 »

hi good drinks,nek ti je sa srecom,to mora da se vidi ...
Sačuvana
graničar
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #327 poslato: Мај 16, 2010, 07:07:29 »

Crni, svinje od tebe nisu imale mira ni sa najobičnijom baterijom! Wink
Sačuvana
bogoljub
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #328 poslato: Септембар 06, 2010, 03:43:40 »

Odlučio sam da kupim Feniks TK11 pa me zanima koja je razlika u ledovkama R2 i Q5.Vidim da je razlika u cemi drastična.R2--40Eura,Q5--65Eura.
Sačuvana

Gledala mi Ciganka u dlan i kaže:
- Do 35. godine nećeš imati para i mučit ćeš se.
Ja je pitam:
- A poslije 35.?
A ona će:
- Će se navikneš na to.
marlin
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Nije se rodio ko je svima ugodio.

« Odgovor #329 poslato: Септембар 08, 2010, 08:30:43 »

Kolega CRNI je detaljno opisao preformanse ove Ruske igračke,imao sam šansu da i ja nabavim takvu sa malim unutrašnjim razlikama,kolege koji posjeduju MP153 mislim da će ih ovo   pleasantry pleasantry pleasantry ok ok ok zainteresovati...  

hi hi hi hi
Sačuvana

Stranice: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 33   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: