DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

135169 poruka u 5608 tema- 5625 članova - Poslednji član: Djordjevic

Април 23, 2014, 02:53:48
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 32   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Reflektor za nocni lov.  (Pročitano 98325 puta)
pescarac
Senior
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #315 poslato: Август 24, 2009, 10:26:16 »

Može se prigovoriti etičnosti reflektora, kao smanjuje divljači šanse perd lovcem. S druge strane smatram da je bolje da lovac vidi na šta puca. Može to biti neodgovarajuća divljač (na primjer krmača koja vodi prasade), a može i ne biti divljač (kao što šakal reče ''majmun''), pa ga onda etično upucaš i ...
I tebi crni djordje
Sačuvana
Brno
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #316 poslato: Август 26, 2009, 07:40:20 »

Ja imam Litvanski (Ruski) reflektor (prožektor) kako oni to zovu i povezao sam rednom vezom 6 komada NiCd baterija od 1,2V, koje daju 7,2V a baterije punim punjačem običnim od 6V i sve to funkcioniše.
Inače ne volim da koristim reflektor, jer sam neke ''životne'' veprove izgubio upravo paleći lampu a oni su brzinom munje nestajali u šipražju, iako sam imao jasne obrise crne figure u optici. Opet jednom prilikom paljenje reflektora me je spasilo mogućnosti ''ubistva iz nehata'' jer su mi u sred šume na putu u mrkloj noći izašla dvojica ribokradica noseći između sebe džak od 50kg pun mreza i ribe, a zalutali su šumskom stazom i izašli na šumsku proseku, ćutke, lomeći i krckajući baš kao vepar samac, zastajkujući povremeno da vide gde su i kuda će, a ta gomila sa džakom između sebe je ličila baš na vepra, sreća u moju staloženost, ne brzanje i stari ruski prožektor. Tu priču često pričam mlađim lovcima da paze pre pucanja jer lov divljih svinja u uslovima koji vladaju je ozbiljan, i mora se sprovesti krajnje odgovorno, disciplinovano i maksimalno ozbiljno.
Na nazimad, i eventualno svinje na koje nije pucano znaju zastati i pružiti dovoljno vremena za osmatranje i pucanje, nekada sam imao prilike da svinja podigne glavu i nakon par sekundi nastavi sa svojim prethodnim poslom (rijenjem ili šta je već zateklo), ali mnogo češće pa čak i nazimad kao munja beže, glavom bez obzira.
Pucati farom u trku pa čak i u nekom sporom kasu je jako, jako teško i praktično ne izvodljivo ili teško izvodljivo i vrsnim i uvežbanim strelcima, tako da se far može uspešno koristiti samo dok svinja stoji i ako bar zastane više od 5-10 sekundi, jer i oko treba da se privikne na naglu svetlost i ostale uslove.
Podržavam ga kada svinje prave štete na kukuruzištima, u poljoprivredi i kada treba izvršiti što hitnije odstrel i bar tako ih odvratiti od useva i smanjiti štete, tada se obično lovi i krmača i prasad i vepar i nije potrebna neka brza procena da li je grlo za odstrel ili ne.
Za lov na divlje svinje čekanjem je potreban i ja ga nosim i najviše ga koristim u potrazi, za javljanje i davanje signala i sl.
Mislim da je jedan binokular Night vision za osmatranje od jako velike koristi, iako su dosta skupi u prvoj generaciji mogu koristiti do nekih 80-100m za osmatranje, pa čak i dobru procenu.
Za noćni lov je potrebna kvalitetna optika (bistra) kako ja to kažem do 4X uvećanja, stari Cajs jena ima najbolju sliku u noćnim uslovima, tada je dovoljna belina suve trave, odsjaj vode pored bare, i crna gromada i obrisi svinje koja je prethodno osmotrena Binokular Dvogledom biće dovoljna.
Sačuvana
kmkole86
Gost
« Odgovor #317 poslato: Август 26, 2009, 01:45:07 »

juce sam bio do druga Gage, i slikao njegov pravljeni reflektor po uzoru na ruski. parola snadji se, senilo od rucnog reflektora, sijalica halogena 12v ne znam koliko vati, radi na bateriju od hiltija. po snopu daljini itd je dosta bolji od rusa, sto se tice senila mislim da rus ima malo vece senilo. kada bude prilike uporedicu ih, i verovatno ce tu bili jos nesto sto se koristi kod nas i te svrhe, i postavicu slike kako sve to izgleda u mraku.

veliki pozdrav
Sačuvana
krauc
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

NAJBOLJI NA FORUMU LORIST U 2009 GODINI

« Odgovor #318 poslato: Август 26, 2009, 06:51:17 »

Prateci ovu temu koju slabo poznajem video sam da tu ima eksperata na tom polju.Nisam korisnik reflektora,ali sam imao prilike da ih dosta vidim i pravljenih i orginalnih.Neki su bili jaci neki slabiji,ali ni jedan ni blizu svetlosnoj snazi jednoj bateriji koju ja imam.E pa posto se ja ne razumem u lumene,kandele i ostale svetlosne jedinice molio bi nekog ako zna da mi kaze kakva je to sprava.Stvarno mocno svetli bez rupa u snopu,a i na velikoj daljini preko250m mozete videti o kojoj se divljaci radi!

DOBAR POGLED!!!
Sačuvana
kmkole86
Gost
« Odgovor #319 poslato: Август 26, 2009, 07:01:21 »

http://www.dorcy.com/products.aspx?c=12 evo pa pronadji koji je od njih.

lepo izgleda dobar bi to reflektor za pusku bio samo da se prepravi naprave drzaci itd a bateriju punjac itd vec imas. ima stvarno dobrih reflektora za probrati sa halogenim sijalicama koji su ekstra da se obrade.
Sačuvana
sakal
Senior
Van mreže Van mreže

UMRO SAM ALI MI JOS NISU JAVILI!!!!

jurisicmb@hotmail.com
« Odgovor #320 poslato: Август 26, 2009, 07:53:02 »

Sta je to Krauc sunce ti...... scare pa to NI AMERI NA NEVIDLJIVIM Avionima nemaju!
Upalis far i gledas sta se u drugoj drzavi RADI focus!
Sačuvana
crni đorđe
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #321 poslato: Август 26, 2009, 09:07:32 »

Što se tiče ovog što je Volvo napisao da svinje često bježe nakon paljenja reflektora, moguće će da je to iz razloga što je svjetlost ruskog reflektora jaka, pa i prejaka na manjim daljinama. jedan strani lovac koji je jod nas dolazio i lovio svinju koristio je taktičku lampu ''Walter'' sa ksenonskom sijalicom od 60 lumena. kad sam mu ja pokaza svog ''Rusa'', upravo mi je to rekao da je to svjetlo prekao i može da postigne kontra efekat. Da li je ko imao uporedna iskustva sa slabijim i jačim svjezlom i kakve su bile reakcije divljači na svjezlo. Ja sam inače sve odstrele divlje svinje lostvario koristeći ''Rusa'', a sada namjeravam da koristim i lapu koju sam već prikazao prije nekoliko dana.
Sačuvana
prosedi52
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #322 poslato: Септембар 02, 2009, 05:58:58 »

Stigle nove baterije u magnum n sad Magnum light duzine 10cm najmanja,najlaksa,najjaca u svojoj katekoriji 250 lum dioda promenjiv fokus od 4-45 stepeni snop,koriste 3A baterije alkalne ili punjive trajnost od 4-8h cena 3490.00,idite na sajt magnuma www.magnum-ns.rs
Sačuvana
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #323 poslato: Септембар 02, 2009, 09:18:26 »

NEsto ti ne radi taj sajt Wink
Sačuvana
spiderredips
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #324 poslato: Септембар 02, 2009, 11:30:44 »

BR probaj preko googla!!!
Sačuvana

BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #325 poslato: Септембар 02, 2009, 11:58:02 »

Ma znam na .com je nije .rs
Sačuvana
milomirp@telekom.yu
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #326 poslato: Септембар 25, 2009, 09:28:13 »

www.magnum-ns.com
Sačuvana
siladji
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #327 poslato: Октобар 01, 2009, 07:07:21 »

Odlucio sam da sledece nedelje upucam svoju kombinovanu Brno 7X57R/16 i da tom prilikom probam da ispucam par metaka sa montiranim reflektorom..naime reflektor mi je namontiran na cev 16 koji je sa donje strane...u posledje vreme sam imao par promasaja koja su mi sumnjiva..sta vi mislite dali tako namontiran na donju cev moze da pomeri tacku pogotka gornje karabinske,posto nocu isklucivo prvo pucam s tim..Huh?
Sačuvana

Lukavi ljudi nauku preziru,
Obicni joj se dive,
Pametni je koriste...
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #328 poslato: Октобар 01, 2009, 10:16:36 »

DA
Sačuvana
siladji
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #329 poslato: Октобар 01, 2009, 10:23:37 »

Hvala biggrin
Kako je vama BR namontiran reflektor posto sam negde procitao da imate kombinovanu...
Sačuvana

Lukavi ljudi nauku preziru,
Obicni joj se dive,
Pametni je koriste...
Stranice: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 32   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: