DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

136548 poruka u 5734 tema- 5707 članova - Poslednji član: Hunter Cile

Јул 28, 2014, 06:24:58
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1] 2   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: KAKO HRANITI PSA  (Pročitano 25413 puta)
oscar
Gost
« poslato: Август 29, 2008, 02:42:52 »

Imam zlatnu retriverku. Jako se ugojila. Jede kao furija. Kako pravilno hraniti psa da ne dođe do preterane gojaznosti.
Sačuvana
vlado
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #1 poslato: Септембар 04, 2008, 02:43:21 »

Zlatni retriveri su skloni preteranom gojenju sto su stariji , moj savet ti je sto vise plivanja oni to najvise vole i sto vise trcanj bacaj joj lopticu da aportira ,a sto se tice hrane ako je hranis granulama prvo smanji dozu al ne odjedanput nego postepono,i vidi koji posto masti imas u hrani o tome treba vodit racuna.Imas hranu tipa dijetetska potrazi u pet sopovima.
Sačuvana

U SVETU ZIVOTINJA JE SVE KAO KOD LJUDI SAMO POSTENIJE.
Jastreb
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

>>>>>---------------->

« Odgovor #2 poslato: Септембар 05, 2008, 03:14:07 »

Jednostavno ne treba davati psu koliko moze da pojede, vec iskustveno odrediti količinu potrebnu za obrok...

Po pravilu bi psa trebalo hraniti jednom dnevno (mada nije greška ni 2x iz iskustva)
Sačuvana

car
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: Септембар 05, 2008, 08:28:09 »

Pa ovako ja svoje pse hranim 2x dnevno,lepo su uhranjeni ,ali ne debeli,moje misljenje je sto vise izvodi pse u setnju ,ili ako imas reku na plivanje videces razliku.
vidi moj gonic je toliko alosan da bi jela bez prestanka ,e nemoze znase 2 x i nista vise,poz Wink
Sačuvana

Volim lov i pecene prasice
Bogi
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

PROIZVODJAČ VABILICA

WWW E-mail
« Odgovor #4 poslato: Септембар 05, 2008, 09:42:41 »

Retko ko nece zastupati tezu da kerove starije od godinu dana treba hraniti samo jedanput i to navikavati ih u vecernjim satima da primaju obrok.
Licno svog labradora hranim dva puta bez obzira na te tvrdnje. Dnevni obrok koji mu pripada po kalorijskim vrednostima delim na dva jednaka.Mnogo je bitnije da im je voda dostupna 24h a za hranu odredite sami.
Svaki proizvodjac granula obicno daje za iste i tablicu koja proporcionalno tezini psa daje tezinu granula za dnevni obrok, pa se tu negde nadjite.
Sačuvana

Kod mene možete u svako doba poručiti vabilicu za LISICU,PATKU,SRNDAĆA,GUSKU.....
slobodans
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: Септембар 12, 2008, 09:51:29 »

Imam Labrador Retrivera, srodan je i dosta slican Zlatnom. Mora biti strogo uobrocen. Ja mog hranim 2x dnevno. Porcija zavisi od fizicke aktivnosti. Posto zivim u selu pas je stalno pusten u dvoristu i dosta se krece. Vise puta na dan izlazi u setnje kada moji odvode i dovode stoku sa pase plus svako vece trci pored mene 5 kilometara(ja vozim bicikl Wink). Vise puta nedeljno pliva u Kolubari kada u njoj ima dovoljno vode. Hranim ga sa 350 - 400 grama kuvanog mesa u dva obroka plus jedno jaje plus malo hleba, s' vremena na vreme.
Sačuvana

And she said,

Do you come from a land down under?
Where women glow and men plunder?
danilop
Gost
« Odgovor #6 poslato: Октобар 04, 2008, 01:28:33 »

Ja mog bretona hranim dva puta dnevno (izgleda da većina ovde hrani psa dvaput dnevno). Ima dosta aktivnosti jer je uglavnom pušten u dvorištu (kada sam u vikendici - što je veći deo nedelje Grin). a kada sam u stanu izvodim ga u šetnju tri-četiri puta dnevno. Hranim ga isključivo Pedigreom  Adult, oko 250-300 grama dnevno podeljeno u dva obroka, a trudim se da nema međuobroka. Kao štenetu sam mu davao Hills koji je ubedljivo najkvalitetnija hrana - ali je cena paprena.  :Smiley
Sačuvana
BUCKO
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

NISAM ZGODAN AL SAM NEZGODAN

« Odgovor #7 poslato: Октобар 04, 2008, 04:08:06 »

Pse u fazi razvijanja hranim jutro vece znaci dva puta dnevno, a odrasle iskljucivo jednom dnevno.
Sačuvana

Yeti
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: Октобар 04, 2008, 04:10:31 »

Pozdrav od Valjeva,ja moju mezimicu i vernog pratioca u lovu hranim 2 puta dnevno,i to sa GRANULAMA,jedna casa od jogurta pre podne ,a druga u 7 uvece,kad stignemo iz setnje.
Sačuvana
BUCKO
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: Октобар 04, 2008, 04:15:45 »

Yeti ima raznih velicina casa jogurta onih malih a i onih velikih Grin
Sačuvana

huntinggirl
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Žena

NAJBOLJA NA FORUMU LORIST U 2009 GODINI

« Odgovor #10 poslato: Октобар 04, 2008, 04:29:03 »

Pošto su i jazavičari veoma alavi, i skoli gojaznosti, trudim se da dajem im manju količinu ali bar 2 puta na dan. I naravno veoma je bitno istrčavanje pored bicikla bar 3-4 puta nedeljno.
Sačuvana
Zarko
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: Септембар 11, 2009, 12:21:06 »

Pozdrav,ja trenutno hranim pse pedigreom junior (180 din/kg),medjutim moracu da predjem na malo jeftiniju varijantu,probao sam na preporuku tasmixovu,hranu medjutim nisam zadovoljan,pa me interesuju neke preporuke,imam povoljnu friskies darling (100 din/kg) to dosta ljudi koristi ovde,voleo bih da cujem vasa misljenja,pozdrav i dobar pogled.

Sačuvana

Kupi mi majko top!!!
serbian_hunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Rodjen da lovi, osudjen da radi!

« Odgovor #12 poslato: Септембар 11, 2009, 12:59:52 »

Granule, nemam nekog favorita kojeg stalno uzimam, sem za stence "scalarove", cverci, pirinac, kuvano meso, hleb od 2-3 dana.
Uglavnom time i ne bune se nikada.

Odrasle pse jednom dnevno.
Male stnce 3 puta, kasnje 2 puta  kada siasvim stasaju 1 dnevno.

Za stence u prvim mesecima odem u Rodu i kupim najeftiniju sardinu koju nekada mesam uz granule i pirinac, ali nikada ne dajem celu vec podelim 1 sardinu na 2-3 obroka.

Svrstao bih pirinac u jako kvalitetan sastojak, ne trosi se puno, kada ga ukuvam ostavim ga da sam svoju vodu upije i tako nabubri.

hi
Sačuvana
Zarko
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: Септембар 11, 2009, 01:02:41 »

za pirinac podrzavam good
Sačuvana

Kupi mi majko top!!!
siladji
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14 poslato: Септембар 11, 2009, 01:53:18 »

Dodao bi svemu ovome jos,da je veoma vazno da psi svoje obroke dobijaju u istom vremenu svaki dan,jer to dobrinosi boljem varenju(pas ce za to vreme da nagomila pljuvacku)

Pozdrav
Sačuvana

Lukavi ljudi nauku preziru,
Obicni joj se dive,
Pametni je koriste...
Stranice: [1] 2   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: