DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

138808 poruka u 5896 tema- 5832 članova - Poslednji član: LOVAC A

Новембар 24, 2014, 04:28:06
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1] 2 3   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Izbor dvocevne sacmarice u kalibru 20  (Pročitano 10348 puta)
mladjan lovac
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« poslato: Април 26, 2010, 04:59:50 »

Pre svega,dobar pogled u lovnoj 2010.-2011.!Trenutno posedujem IZ-MP 153 12/76 pa iz razloga njene vece mase,duzine,zelje za upoznavanjem manjeg kalibra i posedovanjem lakse,elegantnije i zgodnije puske imam nameru da nabavim dvocevku u kalibru 20 ali nisam nesto finansijski potkovan pa bih maksimalno mogao da izdvojim nekih 600-650 eura.U obzir dolaze i polovne puske,bokerica ili polozara,nebitno.Zeleo bih da iznesete svoje utiske o ovom kalibru i saznanja koja puska bi bila u ovom cenovnom rangu.Unapred hvala!
Sačuvana
Đomla
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #1 poslato: Април 26, 2010, 09:13:12 »

Твој идеалан избор (по мом мишљењу, наравно) би била ИЖ-43 20/76, ако желиш да купиш нову.
Sačuvana

Tata i ja bi ovo radio !!
I tata bi sine !!!
mladjan lovac
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: Април 26, 2010, 09:40:51 »

Đomla,hvala na preporuci,drzao sam je u rukama i cak mi bolje lezi od IZ 27 ali mi se ne dopada pistoljski rukohvat na kundaku kod polozara,preferiram engleski kundak i jos sam procitao dosta kritika na racun IZ-evih 20-ica,los navoj na cokovima i mogucnost opaljenja obe cevi istovremeno zbog jednog selektivnog obaraca.Doduse,sa cokovima kod svog poluautomata u kalibru 12 nemam problema ali izgleda da su 20 lose odradili.
Sačuvana
jovan
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: Април 27, 2010, 12:28:23 »

Po meni bilo bi ti ok Beretta S55. Polovna može da se nađe oko 500 eura, lagana puškica, ekstra leži u ramenu.
20/76 ti u principu ni ne treba jer već imaš 12 a ova manja bi ti verovetno trebala za fazana i prepelicu i veruj mi sasvim je dovoljna.
Imao sam istu dilemu pre 2 godine kada sam hteo da kupim nešto u cal-20 da ne teglim više top ,i uzeo sam po preporuci baš nju. Nisam se pokajao e sad ko šta voli. drinks
 hi
Sačuvana
gardista
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: Април 27, 2010, 07:51:19 »

Po meni bilo bi ti ok Beretta S55. Polovna može da se nađe oko 500 eura, lagana puškica, ekstra leži u ramenu.
20/76 ti u principu ni ne treba jer već imaš 12 a ova manja bi ti verovetno trebala za fazana i prepelicu i veruj mi sasvim je dovoljna.
Imao sam istu dilemu pre 2 godine kada sam hteo da kupim nešto u cal-20 da ne teglim više top ,i uzeo sam po preporuci baš nju. Nisam se pokajao e sad ko šta voli. drinks
 hi
sve kako kazu u pravu su...
Sačuvana

cev je shipka kroz koju je provucena rupa...

www.adio.rs
mladjan lovac
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: Април 27, 2010, 09:59:03 »

Nemam nista protiv 20/70,ionako nisam planirao da pucam magnum municiju,em je skupa em nepotrebna.Pa punjenja su uglavnom od 26-28 grama za dvadeseticu,a  RC,B&P,Mirage za kalibar 16 pune municiju sa 28 grama sacme a ljudi love sve,od prepelice do lisice pa i sakala.Sve su prilike da cu sacekati uvoz polovnog oruzja od strane Balkan Huntera pa pokusati tu da nadjem nesto povoljno,mada mi rekose u toj prodavnici da prosle godine nije bilo dvadesetice jeftinije od 650 eura,sto je mnogo.Kako si ti,Jovane dosao do Berettice?
Sačuvana
Đomla
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: Април 27, 2010, 10:14:40 »

Ухххх та Берета ти била екстра, сјела би свакоме ко бекану шамар...
Само ту имаш једну цаку, те пушке се углавном користе за лов препелица, гдје се у принципу пуно пуца, и те пушке које се користе за препелице се углавном продају кад испуцају велике количине муниције, ако купујеш половну пуцу swoon swoon
Sačuvana

I tata bi sine !!!
STANA
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: Април 27, 2010, 10:50:09 »

necu puno da pametujem,ali da li si razmatrao neku tursku?uskoro ce stici u magnum u novom sadu kontigent pusaka,citao sam dobre preporuke po forumima,pogotovo Huglu.to nisu vise one lose turkinje od pre 10tak i vise godina.malo su skuplje od ruskih,ali su kvalitetnije i mnogo lepse...,a nova puska je nova puska! nemoras da brines da li je prethodni vlasnik ispucao tonu municije,recimo. hi
Sačuvana
mladjan lovac
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: Април 27, 2010, 11:11:21 »

Slazem se da je novo uglavnom i bolje ali postoje i izuzeci,kao na primer nov Jugo-plovan,ocuvan zapadnoevropski auto itd.Sto se tice turskih pusaka,sve pohvale za zavrsnu obradu,sve je lepo upasovano,odlican spoj drveta i metala ali me pokolebao prodavac u Lovcu AGP koji je rekao da su odustali od prodaje turskih pusaka jer su se kvarile,konkretno jedna polozara je vracena posle 15 dana na servis.Opet,Drinski hvali svoju Huglu bokericu,a i u Kalibru nisam procitao najednu kritiku u vezi njih.Na kraju,ne bi valjda Magnum toliko godina uvozio turkinje da su toliko lose.Znaci,ili nesto polovno,pazljivo odabrano ili Huglu,trece nema,dok se studira! javascript:void(0);
Sačuvana
Sale Zr
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: Април 27, 2010, 11:41:46 »

Jeste da je malo skuplja i da se baš ne može tako lako naći, ali sa ovakvom MC 105 bi bio najglavni baja gde god da se pojaviš

Sačuvana

STANA
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: Април 27, 2010, 11:55:15 »

nemoze lako naci=skoro nikako
a o cenovnom rangu da i ne pricamo,posto tako nesto (i ako slucajno nadje) verujem ispod 1000 evrica tesko da ce uopste da kupi  hi
Sačuvana
Sale Zr
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: Април 27, 2010, 11:59:23 »

Šta reći...Lovio sam sa njom par puta, ono je čudo...jedina bokerica koju bih vrlo rado posedovao  buba
Sačuvana

Đomla
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12 poslato: Април 27, 2010, 12:16:06 »

Znaci,ili nesto polovno,pazljivo odabrano ili Huglu,trece nema,dok se studira! javascript:void(0);

Тако некако, ако ти је то друга сачмарица, можеш се и стпити пар година, скупљати па купити Берету или Берету give_heart
Sačuvana

I tata bi sine !!!
drinski
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: Април 27, 2010, 12:17:14 »

Jeste da je malo skuplja i da se baš ne može tako lako naći, ali sa ovakvom MC 105 bi bio najglavni baja gde god da se pojaviš

Kakva puska moja zelja jos ako je kalibar 20 sve je ispunjeno! Hvala za lepu slike arhivirao sam je!
Sačuvana
von MaksimilianI
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

To sam ja samo me zeza komp...

« Odgovor #14 poslato: Април 27, 2010, 12:18:32 »

http://www.huglu.com.tr/index.php?lid=2&nid=2&gid=2 evo je sasvim pristojna turkinja u kalibru 20/76 dugo je stajala u vidri a bila je bombona.
Sačuvana

Teško je prvih 100 godina...
Stranice: [1] 2 3   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: