DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

136544 poruka u 5732 tema- 5706 članova - Poslednji član: Geis

Јул 28, 2014, 08:13:47
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 37   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Crvena Zastava > puske sacmarice  (Pročitano 109022 puta)
dragan2229
Senior
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

drdragan@verat.net
« Odgovor #345 poslato: Јун 15, 2011, 07:50:16 »

Hatsan Optima, kupljena nova, polomila donju iglu i napravila ispupcenje oko otvora pre izlaska u lov, zamenjena za duplo jeftiniji ruski poluautomat glavu za glavu.

Ova fotka je napravljena POSLE popravke, znaci bilo je mnogo gore stanje.
Sačuvana

BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #346 poslato: Јун 15, 2011, 07:30:37 »

Ne mozes das poredis Hatsan i Huglu..
Sačuvana
dragan2229
Senior
Van mreže Van mreže

drdragan@verat.net
« Odgovor #347 poslato: Јун 15, 2011, 09:52:53 »

Ne mozes das poredis Hatsan i Huglu..

pa ne mogu ni TOZ i MC  spiteful
Sačuvana

BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #348 poslato: Јун 15, 2011, 10:23:59 »

Vidi, ne moze da se poredi ni Holland Holland, ali ovde ne pricamo o takvim puskama.

TOZ je danas isto sto i Baikal po kvalitetu..
Sačuvana
dragan2229
Senior
Van mreže Van mreže

drdragan@verat.net
« Odgovor #349 poslato: Јун 15, 2011, 10:44:05 »

TOZ je proizvodjac, Baikal diler oruzja ... da citiram Vuka Draskovica - dont mix frogs and grandma's  haha
Sačuvana

BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #350 poslato: Јун 15, 2011, 11:14:39 »

Pod Baikal sam mislio na IZ, o kome svi na zapadu pricaju kao o Baikalu.
Sačuvana
dragan2229
Senior
Van mreže Van mreže

drdragan@verat.net
« Odgovor #351 poslato: Јун 15, 2011, 11:44:56 »

Bez obzira, moje subjektivno misljenje je da su i TOZ i IZ daleko iznad Hatsana koji je u istom cenovnom rangu ili skuplji (ne po lepoti vec po upotrebljivosti i izdrzljivosti) a o Huglu stvarno ne znam nista, toliko je prodavana u Srbiji da jos ne videh ni jednu uzivo ( a vidjao sam i nemacke, italijanske i americke puske koliko hoces).
Sačuvana

BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #352 poslato: Јун 16, 2011, 07:45:26 »

Ne znam na osnovu cega si stekao takvo misljenje, ali je apsolutno pogresno..
Sačuvana
Scorpion Hunter
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #353 poslato: Јун 16, 2011, 08:58:30 »

Sad ja moram da reagujem.
   Ovu usporedbu Zastavinih i turskih pušaka, svih, a prije svega Huglu kakvu i ja sada  posjedujem, na čemu temeljiš. Jesi li ih uporedo koristio ili testirao, objektivno, ili je tvoj sud na bazi rodoljublja i patriotizma. Ja sam ih koristio i upoređivao, i imam sasvim drugačije zapažanje i sud.
   Iskreno, volio bih da su naše lovačke puške najbolje, ali nažalost bojim se da kod nas od njih i nema lošijih. Nije ono da ne rade, ali druge to rade mnogo bolje.
   Izvinjavam se ako sam ovim povrijeduio nečiju sujetu, to mi nije bila namjera, ali napisano su samo  surove činjenice.
Kolega lako je navoditi mane Zastavinih pusaka jer ih ima ili ih je imao svaki lovac u srbiji... Tu Huglu Tursku pusku nikad nisam video ni kod jednog lovcasem na internetu pa je zato ona malo dete po koriscenosti sa zastavom na nasim prostorima... Kad Huglu budem video u rukama svakog drugog lovca u lovu pisacu komentare i osobine ovako je ona samo internet marketinski trik nista vise... Ne kazem da je Zastava najbolja taman posla to je najlosija puska ali u poredjenju kvaliteta sa Turskim puskama na koje s ljudi zale a jos uvek nisu ni zazivele kod nas ... Da vidim dali ce sa nekom Turskom puskom loviti po dve tri generacije lovaca kao sto je slucaj sa mnogim zastavinim polozarama... Izvinjavam se ljubiteljima Turskih pusaka ovo je samo moje misljenje...
Sačuvana

Lov i Ribolov
Orozara
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #354 poslato: Јун 16, 2011, 12:37:51 »

Baikal, hi hi hi,  sve si u pravu, samo moj savet ti je da ne trosis zivce da objasnjavas kolegi BR, jer je suvisno.... sve on to  zna vrlo dobro ali nece da prizna i zato nemoj da trosis zivce.. nas dvadeset smo mu napisali a on svima kaze da nismo upravu i da ne ubedjujemo ljude u ono sto nije tako, a u sustini mi ubedjujemo samo njega i nikog vise.... ja sam isto naveo da zastavine puske jedne od losijih ali da turske ne mogu da pridju zastavinim,ja sam naveo turski eskort poluautomat koji nije nizasta... i da svaki drugi lovac ima zastavinu pusku i kolika je veravatnoca da se jave u selu ili u LU svakog meseca po neki lovac sa nekim kvarom kad toliko lovaca poseduje istu.. a za turske puske znam jedno 5 lovca koji ih imaju i svi su isli po ko zna koji put na popravke i to dok su u garanciji.. znam da turski celik nije nizasta i da se posle 100 opaljenih patrona ceo sistem za okidanje zajedno sa iglom istupi -poveca udarnu povrsinu i pocene da ne opaljuju patroni, a njihov izgovor na reklamaciji je da imamu o srbije nekvalitetnu municiju sa tvrdim kapislama i da je zbog toga to... xaxax strasno...
Sačuvana
Vlada Tabor
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #355 poslato: Јун 16, 2011, 01:42:56 »

Baikal, hi hi hi,  sve si u pravu, samo moj savet ti je da ne trosis zivce da objasnjavas kolegi BR, jer je suvisno.... sve on to  zna vrlo dobro ali nece da prizna i zato nemoj da trosis zivce.. nas dvadeset smo mu napisali a on svima kaze da nismo upravu i da ne ubedjujemo ljude u ono sto nije tako, a u sustini mi ubedjujemo samo njega i nikog vise.... ja sam isto naveo da zastavine puske jedne od losijih ali da turske ne mogu da pridju zastavinim,ja sam naveo turski eskort poluautomat koji nije nizasta... i da svaki drugi lovac ima zastavinu pusku i kolika je veravatnoca da se jave u selu ili u LU svakog meseca po neki lovac sa nekim kvarom kad toliko lovaca poseduje istu.. a za turske puske znam jedno 5 lovca koji ih imaju i svi su isli po ko zna koji put na popravke i to dok su u garanciji.. znam da turski celik nije nizasta i da se posle 100 opaljenih patrona ceo sistem za okidanje zajedno sa iglom istupi -poveca udarnu povrsinu i pocene da ne opaljuju patroni, a njihov izgovor na reklamaciji je da imamu o srbije nekvalitetnu municiju sa tvrdim kapislama i da je zbog toga to... xaxax strasno...
Kolega nemoj POGRESNO da me razumes
al daj malo obzira,niko ovde nije REKAO da stare ZCZ polozare NEVALJAJU,al isto tako niko drugi OSIM TEBE nenapljuva sve ostale proizvodjace
 Evo ja ovde SVECANO
   IZJAVLJUJEM da ZCZ nepravi najbolje puske na SVETU
pa makar zavrsio na stubu srama  hi
 drinks
Sačuvana

MISIM, STA RECI!!!!!
Orozara
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #356 poslato: Јун 16, 2011, 01:59:49 »

Vlado,ne razumem te u opste pogresno!!!! sta vise mislim da te razume savrseno... ja nikada nisam rekao da su zastavine puske najbolje.. jos jednom ponavljam, mislim da su jedne od NAJLOSIJIH, i da imaju neke svoje kvalitete koje ne mozemo da osporimo kao sto su kvalitet same cevi tvrdo hromirane-cokovi preciznost-snop itd ostalo je bad ... ali da su puske poput turskih podjednako lose kao i zastavine a po mnogo skupljoj ceni, samo sam naveo cene-kvalitet!!!za cenu zastavine stare polozare od 100E kod nas ne moze da se nadje bolja puska, ili neka mi neko posalje sliku puske koja kosta 100E a da je bolja...(100@ je prosek zastavine polovne polozare).. Vlado,veruj da je zastavina puska poslednja koju bi kupio, ja sam licno zaljubljenik u ceske puske!! Samo ne volim kada neko nevodi primere-kvarove pusaka koje su moguce ili su mnoguce iskljucivo zbog nasih gresaka-neadekvatnog odrzavanja!!!
Sačuvana
sremac
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #357 poslato: Јун 16, 2011, 04:12:44 »

ovo postaje zanimljiva tema.i oni koji imaju po par zastavinih tandzara sada pljuju po njima
 sorry
Sačuvana
Vlada Tabor
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #358 poslato: Јун 16, 2011, 07:01:45 »

ovo postaje zanimljiva tema.i oni koji imaju po par zastavinih tandzara sada pljuju po njima
 sorry
Kad vam PRECANIN uputi ovakav,kompliment,onda treba svi da se zapitaju. Dal covek koji poseduje TOZ-34 i ZCZ 30-06,i uz to,SAMO to i HVALI ima pravo da ista drugome kaze i prebaci.
  beach  beee  agree
Sačuvana

MISIM, STA RECI!!!!!
Orozara
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #359 poslato: Јун 16, 2011, 08:38:52 »

Ako se na mene milslilo da pljujem zastavine puske nije tacno... ja sam samo realan.. sta valja-valja sta ne valja-ne valja!!!! opet ponavljam, kvalitet gvozdja-celika, kvalitet cevi iznutra-tvrdo hromirane,brzina opaljivanja,cokovi koji napravljeni su exstra!!! finalna obrada-dizajn-okidaci-brunir O... tako stoje stvari, ali opat kazem sve te nedostatke koje sam naveo mogu za 100eura da se rese. Svaki malo bolji puskar moze da joj resi problem sa obaracima da se nameste drugaciji fino obradjeni,da si obore ivice i coskice gde treba, i da sed sredi kundak koji je pravljen od orahovog drveta sto je ok. ali da se po zabavi oko dizajna-gravura itd. to kosta oko 100 - 120 E i kopis pusku za 100 eura -kosta te ukupno (200-220E)i imas odlicnu pusku za lov... posle toga neka neko dodje sa nekom podlozarom do 400-500 sto je duplo skuplja od ove koju sam naveo!!!
Sačuvana
Stranice: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 37   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: