DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

137346 poruka u 5807 tema- 5764 članova - Poslednji član: miki istok

Септембар 23, 2014, 02:17:49
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 40 41 [42] 43 44 ... 124   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Nozevi  (Pročitano 300638 puta)
Mladjan
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #615 poslato: Октобар 10, 2009, 06:05:49 »

Sale  buba hi
Sačuvana

Dobar pogled
Sale Zr
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #616 poslato: Октобар 10, 2009, 06:09:17 »

hi drinks
Sačuvana

taurus
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #617 poslato: Октобар 11, 2009, 01:54:26 »

Sale nozic izgleda strava ,svaka cast. hi hi hi
Sačuvana
siladji
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #618 poslato: Октобар 11, 2009, 05:09:43 »

Svaka cast Sale..Pricao sam sa gosp.Grosinom na sajmu,i pregledao njegove radove..stvarno ekstra a i jeftino za nas koji neznamo sebi da pravimo nozeve..Ljudi za 50 eu vrhunski nozevi.
Uskoro cu uzeti niki.. hi
Sačuvana

Lukavi ljudi nauku preziru,
Obicni joj se dive,
Pametni je koriste...
taurus
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #619 poslato: Октобар 11, 2009, 08:26:17 »

Ja sam malo rezervisan po pitanju svih tih nozeva koji su navodno rucno pravljeni,gravirani i toliko hvaljeni a delo su nasih samozvanih majstora nozarstva.Gde jos moze da se kupi noz a da je rucni rad,kvalitetan,sa kvalitetnom koznom futrolom,sav u gravuri i kosta 50-80 evra?Pa samo kod nas.Moje misljenje je da je tu kvalitet izostao a i finalna obrada.Mozda gresim.Voleo bih da cujem misljenje nasih drugara koji su malo bolji poznavaoci celika i kvaliteta izrade sta misle o Melenackim nozevima.
Sačuvana
siladji
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #620 poslato: Октобар 11, 2009, 08:40:51 »

Gospodin iz Melenaca radi zajedno sa gospodinom Firtenom iz Muzlje,a njega znaju kao vrhunkog majstora u Srbiji a i sire..Tako da ni njegov "ucenik" ne moze biti los..
Stvarno covek dobro radi,a sto su jeftini nozevi..ihh pa bas zbog toga sto ovde neznaju da cene kvalitet,pa covek skuplje ne moze da proda..

ps: inace pravi on i skuplje nozeve..video sam sad kod njega jednog za 600 evra..Strava hi
Sačuvana

Obicni joj se dive,
Pametni je koriste...
Bogi
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

произвођач вабилица

WWW E-mail
« Odgovor #621 poslato: Октобар 11, 2009, 09:03:06 »

Ja sam malo rezervisan po pitanju svih tih nozeva koji su navodno rucno pravljeni,gravirani i toliko hvaljeni a delo su nasih samozvanih majstora nozarstva.Gde jos moze da se kupi noz a da je rucni rad,kvalitetan,sa kvalitetnom koznom futrolom,sav u gravuri i kosta 50-80 evra?Pa samo kod nas.Moje misljenje je da je tu kvalitet izostao a i finalna obrada.Mozda gresim.Voleo bih da cujem misljenje nasih drugara koji su malo bolji poznavaoci celika i kvaliteta izrade sta misle o Melenackim nozevima.

Kao i mnogi drugi zanati i ovaj polako izumire u Srbiji. Svi ste svedoci sta se sve moze naci na nasem trzistu. U ogromnoj paleti bofluka obicnom lovcu, najobicnijem smrtniku, sve izgleda da se meri po kantaru cena
Vidite da u zadnjih nekoliko godina na tzistu slabo mozete naci nesto a da ne potice iz Kine.Kada se na sve ovo doda stvarno ekonomsko stanje pojedinca onda ja licno ne kapiram one koji kazu kako to moze da kosta 50eura
Moze gospodo, moze....
Ali samo zato sto nam je moral toliko posrnuo da vrednujemo vise belosvetski otpad nego radove nasih pravih majstora.A njih je sve manje....
Masinac sam u dusi i vrlo dobro znam sta je rad iz srca, a to se vidi. Napredne tehnologije jesu nesto sto nam svima treba ali u skladu sa zivotom i njegovim pravim vrednostima, delo ruku ostaje DELO RUKU samo zbog toga sto je DELO RUKU  good
Sačuvana

Код мене можете у свако доба поручити вабилицу за:
ЛИСИЦУ,ПАТКУ,СРНДАЋА,ГУСКУ.....
Sale Zr
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #622 poslato: Октобар 11, 2009, 09:26:20 »

Grošina treba upoznati, videti kakav je čovek, pričati sa njim, popiti kafu. Videti njegovu radionicu i način na koji radi. Onda odlučiš da li želiš nešto da kupiš od njega. Da ćeš dobiti nož koji će činiti čuda, nećeš. Ali ćeš svakako dobiti originalni nož rukom radjen, bez laži i prevare.

drinks
Sačuvana

taurus
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #623 poslato: Октобар 11, 2009, 09:49:43 »

Otpada ima svugde i u svetu i kod nas,zato sam i trazio misljenje onih koji imaju iskustva sa nozevima iz Melenaca.Da je majstora sve manje to je istina.Kao dete gledao sam dedu kako pravi i ostri nozeve,ljubav prema nozevima nasledio sam od njega ali ne i znanje.Deda je rodom iz Mrkonjic Grada odakle poticu najbolji kovaci i kosci sa prostora eks Jugoslavije.Covek je znao da izvadi noz iz djepa pogleda u njega i kaze dali ce padati kisa sutra ili ne ,nikada nije pogresio.Secam se da je nozeve ostrio u zavisnosti od toga dali je Mesec pun ili ne.Mozda malo nerealno ali kvalitet nije zaostao to znam sigurno.Pre II Svetkog rata kovao je nozeve od puscanih cevi,cale ih jos uvek koristi za svinjokolju.E takvih majstora ciji nozevi rade i dan danas vise nema.Naravno postovanje svima koji su se upustili u izradu nozeva. hi hi hi
Sačuvana
von MaksimilianI
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

To sam ja samo me zeza komp...

« Odgovor #624 poslato: Октобар 12, 2009, 09:30:56 »

Citat: Pre II Svetkog rata kovao je nozeve od puscanih cevi he he koliko se sećam i ja sam pisao o tim danima negde . U Mrkonjić gradu najcenjenije kose kovanice za košenje žita i livada behu od cevke M-53-ke (domaćeg il švapskog) a cena je dostizala cenu krave ... al to behu neka druga vremena .  boast
Sačuvana

Teško je prvih 100 godina...
taurus
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #625 poslato: Октобар 12, 2009, 03:31:46 »

I sad su skupe ako nadjes pravu.
Sačuvana
NeLe001
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #626 poslato: Октобар 22, 2009, 10:33:58 »

Похвале за све који су правили ножеве. Прочитао сам целу тему што је преко 40 страна. Оћоравих док нисам све прочитао. biggrin

Занимају ме мишљења људи који имају искуства са ножевима, колико је овај нож функционалан у лову?

Исто тако ме занима какво мишљење имате о Wenger Ranger 56?

Да је оштар у то нема сумње, то вам лично гарантујем...
Срамота ме о томе да причам.  blush2

Од пријатеља, који има сличан Венгеров нож, сам чуо да је презадовољан са њим. Каже да је са њим и поред финих радова секао гране дебљине као рука.

Зато ме занима и колико је и овај нож квалитетан и функционалан као и онај изнад.

Хвала у нпаред на помоћи!

ДОБАР ПОГЛЕД!
Sačuvana

siladji
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #627 poslato: Октобар 22, 2009, 10:42:35 »

Ja imam isto Wengerov doneo iz Svajcarske caletu kao poklon al jos nismo probali.isti kao na slici..
Sačuvana

Obicni joj se dive,
Pametni je koriste...
Ry
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na Forumu Lorist u 2011 godini

« Odgovor #628 poslato: Октобар 23, 2009, 11:31:02 »

Danas sam u prodavnici naleteo na tog Boker-a Nele. Uzeo sam ga u ruku, izgledao mi je kao sladoled na shtapicu..ja ne bih
Sačuvana

Sound of the drums
Beatin' in my heart
The thunder of guns!
Tore me apart
NeLe001
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #629 poslato: Октобар 23, 2009, 11:52:30 »

Hvala Rajko na pomoći.
Zanima me šta misliš i o ovom Wenger-ovom nožu, koliko ti se čini funkcionalnim za lov?
Sačuvana

Stranice: 1 ... 40 41 [42] 43 44 ... 124   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: