DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

138208 poruka u 5859 tema- 5803 članova - Poslednji član: tucko

Октобар 31, 2014, 07:04:24
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1] 2 3 ... 16   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: PPU Zrno Grom.  (Pročitano 49747 puta)
darkohunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« poslato: Фебруар 19, 2009, 09:26:38 »

PPU GROM za svinju i ne boj se...Smiley

Vasa pozitivna i negativna iskustva!
Sačuvana

AQILA NON CAPIT MUSCAS!
darkohunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: Фебруар 20, 2009, 11:51:57 »

Ne razumem kako ne rade GROM u 8x57??? Ja sam bio ubeđen da ga propizvode i u tom kalibru, pa drug mi reče da koristi GROM municiju u tom kalibru, sad mi ništa nije jasno???
Sačuvana

AQILA NON CAPIT MUSCAS!
Huntercro
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: Фебруар 21, 2009, 11:08:59 »

Kolega sa Cresa mi se žali da dok je imao stari PPY SP nije sa 30-06 mogao promašiti a sada su nekako došli do groma kaže užas, jedino je čahura dobra za reloading ostalo da te bog sačuva. Jedam metak vamo drugi tamo i tako u krug
Sačuvana
Jäger und Jagd
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Jagd ist kein Hobby, Jagd ist Leidenschaft!

« Odgovor #3 poslato: Фебруар 21, 2009, 11:32:07 »

Sta kazu Strucnjaci ili korisnici ovih zrna, dali je bolje staro i provereno zrno SP ili novo Grom?
Sačuvana

I*A*A*M*M
Gaga Lovac

Pisi i Citaj Istinu.
Lazes Druge, Lazes i Sebe.
darkohunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: Фебруар 21, 2009, 12:02:31 »

Ne znam čim je koega Cresa pucao, ali to sa GROMOM u 30-06 nije moglo tako sigurno... Ja imam konkretna iskustva i na strelištu i u realnom lovu i to nema šanse da je GROM čim je on pucao! GROM je najbolji od PPU, pogotovo što se preciznosti tiče, bar po mom ličnom iskustvu...
Sačuvana

AQILA NON CAPIT MUSCAS!
Huntercro
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: Фебруар 21, 2009, 07:26:58 »

uopće to ne mora značiti što dobro nosi iz jedne cijevi ne mora iz druge
Sačuvana
crni đorđe
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: Фебруар 21, 2009, 08:20:37 »

PPU proizvodi metke sa zrnom ''Grom'' mese 12 grama u kalibru 8x57 i to označene na dnu čaure sa ''8 mm Mauser'' i ''8x57 JS''. Iako su sa istim zrnom radi se o različitim mecima: prvi je početne brzine 660 m/s i prvenstveno je namijenjen američkom tržištu (ostvaruje nešto manje radne pritiske određene američkim standardima), a drugi je početne brzine 775 m/s ( u skladu sa evropskim CIP standardima). Probao sam ih oba pucajući i u metu i u praktičnom lovu. Davali su dobre gotovo iodentične grupe pogodaka na 100 metara sa ''Zastavinim'' karabinom. Što se tiče efekta na divljači-svaki put je davao prostrelnu ranu sa izlaznom većom od ulazne, bez kidanja zrna, što je uslovljavalo velik odliv krvi pogopđene divljači i njen brz pad.
U vezi tvrdnje da u kalibru 30-06 pravi rasipanje, jedan moj kolega je imao takvo iskustvo, a opet drugi nešto kasnije imaqo je dobre pogotke. Mislim da se radilo o lošoj seriji sa početka proizvodnje (neujednačena zapreminska barutna punjenja i slično). Lično mislim da se radi o dobrom metku i za mene je postao univerzalan, a inače karabinom lovim srndaća i divlju svinju.

Sačuvana
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: Фебруар 21, 2009, 09:25:32 »

Kod groma nema veze da li je serija bila sa pocetka proizvodnje ili ne, i kada je napravljena. Problem Groma je neujednacenost zrna od serije do serije, posto u ovoj zemlji nije moguce dobiti uvek mesing jednakih mehanickih karakteristika..

Rasturanje pogodaka nikada nije bilo, i nece biti znak kvaliteta, ili nekvaliteta nekog zrna. To jako zavisi od samog primerka puske iz kojeg se municija proba.
Sačuvana
prosedi52
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: Фебруар 22, 2009, 02:05:20 »

Mozda ti cev na valja promeni je .
Sačuvana
yoki hant
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: Фебруар 24, 2009, 04:10:47 »

Moj drug ima ruskinju 1z94 12/30-06 Njegovo iskustvo za metak grom da je jak i cvrst metak za kapitalne veprove ili jelene a da je ipak SP ppu bolji za lov manjih primeraka koji su kod nas u vecem broju,pa tako mislim da je GROM ipak vise zimski metak za krupne veprove gde je pozeljna izlazna rana a svi znamo kakve bunde imaju veprovi od 200 kg pa navise,ali nasi lovci kupuju Grom vise zbog zvucnog imena nego zbog balistike a setanje pogodaka mislim da nema veze sa municijom pre ce biti da su otisla usta cevi na karabinu zbog starosti ili nestrucnog ciscenja kanapom.
Sačuvana
krauc
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

NAJBOLJI NA FORUMU LORIST U 2009 GODINI

« Odgovor #10 poslato: Мај 05, 2009, 08:38:55 »

Da ne bih otvarao novu temu,posto se radi o PPU municiji molio bi za objasnjenje,ako neko zna.Danas sam kupovao municiju za 7x64 i nasao metke PPU od 174 grena ili 11,3 grama koji ima oznaku PSP  BT  174gr.Kutija je ista kao kod SP,a zrno se razlikuje po manjoj olovnoj glavi i siljatije je.Da li neko zna koji je to tip zrna.

DOBAR POGLED!!!
Sačuvana
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: Мај 05, 2009, 09:12:34 »

PSP BT je spicasti soft point, za zadnjim delom takodje suzenim u konus.. Trebao bi da ima manje padove od obicnog SP, sa ravnim zadnjim delom, ali je veliko pitanje kolike su razlike na standardnim lovackim daljinama..

Kod PPU se nista ne zna o tvrdoci zrna iz razlicitih serija, tako da nema mnogo pomoci oko toga. Pucas pa vidis. Teoretski, ako su debljine kosuljice iste i kod PSP i kod SP, PSP bi trebao da bude nesto tvrdji. Prakticno, niko ne zna.
Sačuvana
krauc
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

NAJBOLJI NA FORUMU LORIST U 2009 GODINI

« Odgovor #12 poslato: Мај 05, 2009, 09:25:12 »

Hvala BR.Probat ce mo!

DOBAR POGLED!!!
Sačuvana
Bogi
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

произвођач вабилица

WWW E-mail
« Odgovor #13 poslato: Мај 05, 2009, 09:28:41 »

Ne razumem kako ne rade GROM u 8x57??? Ja sam bio ubeđen da ga propizvode i u tom kalibru, pa drug mi reče da koristi GROM municiju u tom kalibru, sad mi ništa nije jasno???

Greska u koracima !
100% se proizvodi 8x57 GROM, 12g (185gr) Vo=750m/s  3370J fabricki broj B-351
Sačuvana

Код мене можете у свако доба поручити вабилицу за:
ЛИСИЦУ,ПАТКУ,СРНДАЋА,ГУСКУ.....
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #14 poslato: Мај 05, 2009, 10:03:35 »

Da ne bih otvarao novu temu,posto se radi o PPU municiji molio bi za objasnjenje,ako neko zna.Danas sam kupovao municiju za 7x64 i nasao metke PPU od 174 grena ili 11,3 grama koji ima oznaku PSP  BT  174gr.Kutija je ista kao kod SP,a zrno se razlikuje po manjoj olovnoj glavi i siljatije je.Da li neko zna koji je to tip zrna.

DOBAR POGLED!!!
U svakom slucaju uzmi tu municiju. Bolja je od SP po svemu.
Na kraju, ne moze biti losija od Sp a trebalo bi biti daleko stabilnija. O uticaju na telu divljaci....e scratch_ones_head
Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
Stranice: [1] 2 3 ... 16   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: